większy tekst mniejszy tekst wersja kontrastowa wersja standardowa

Koncerty Towarzyskie 2017

Koncerty in memoriam

21 marca 2017 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych uczciliśmy pamięć o Władysławie Mazudze, perkusiście, pedagogu związanym przez długie lata z Akademią Muzyczną w Bydgoszczy, Zespołem Szkół Muzycznych w Toruniu oraz Toruńską Orkiestra Symfoniczną. W XXII Koncercie Towarzyskim Władysław Mazuga in memoriam wykonawcą utworów będą jego byli uczniowie i studenci, m.in. Grzegorz Jurczyk, Waldemar Franczyk i Paweł Witulski. Specjalny program przygotowali również studenci z Akademii Muzycznej z Bydgoszczy.

Wirtuozi Klasyki

2 marca 2017 w Sali Wielkiej Dworu Artusa odbył się kolejny koncert pn. Wirtuozi Klasyki z udziałem wybitnej pianistki, specjalistki od wykonywania muzyki współczesnej, prof. Gabrieli Szendzielorz z Akademii Muzycznej z Katowic. Pianistka zaprezentowała program pn. Walce. Były to utwory o różnej stylistyce, nastroju i wyrazie, które zadedykowane i napisane zostały specjalnie dla niej.
28 listopada 2017 w Sali Wielkiej Dworu Artusa wystąpi Trio fortepianowe, składające się z profesorów Akademii Muzycznej z Bydgoszczy, Lecha Bałabana (altówka), Agnieszki Bałaban (wiolonczela) i Magdaleny Stopińskiej (fortepian). Będzie to XXV Koncert Towarzyski pn Wirtuozi Klasyki Zabrzmią utwory kompozytorów XX i XXI wieku, Suita hebrajska Ernesta Blocha, Miniatury Ewy Fabiańskiej i Pory Roku Astora Piazzolli.

Koncert Nauczycielski

19 sierpnia 2017 tradycyjnie w Brodnickim Domu Kultury odbył się koncert wykładowców Wakacji Muzycznych z Pasją. Z repertuarem romantycznym i współczesnym wystąpili: Katarzyna Kowacz (skrzypce), Tomasz Mrowiński (altówka), Alicja Różycka (wiolonczela), Juliusz Domaniak (flet), Klaudia Trzasko (śpiew) Mateusz Burdach (śpiew) i Rafał Kłoczko (fortepian).
12 października 2017 z okazji Dnia Edukacji Narodowej PTM zaplanowało uroczysty XXV Koncert Towarzyski, w którym wystąpili nauczyciele z Zespołu Szkół Muzycznych. Zarówno dla ich uczniów, jak i dla nich samych było to duże wyzwanie i doświadczenie. W Koncercie tym pn Vivant Professores zabrzmiała muzyka jazzowa, filmowa i rockowa w wykonaniu Roberta Matusiaka (fortepian), Dariusza Zaleśnego (saksofon), Pawła Witulskiego (perkusja), Magdaleny Miszewskiej-Zasadnej (akordeon), Dominiki Eski (fortepian), Andrzeja Wyrwickiego (kontrabas).
19 sierpnia 2017 tradycyjnie w Brodnickim Domu Kultury odbył się XXIV Koncert Towarzyski - koncert wakacyjny wykładowców warsztatów pn. Wakacji Muzycznych z Pasją, który nie był ujęty w dotacji.